Ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie panelowe czy siatka? Co wybrać?

Poszukujesz szybkiego w montażu, prostego konstrukcyjnie, a jednocześnie trwałego ogrodzenia? Możliwości masz wiele, jednak najbardziej polecane w takiej sytuacji są bez wątpienia ogrodzenia panelowe i siatki ogrodzeniowe. Pozostaje jednak pytanie, ogrodzenie panelowe czy siatka – co wybrać? W poniższym artykule dokonujemy porównania tych dwóch rozwiązań.

Siatka ogrodzeniowa i panelowe ogrodzenie posesji – czym są?

Według definicji siatki ogrodzeniowej, jest to rodzaj tak zwanego ogrodzenia tkanego. Odpowiednio wygięte druty stalowe są pozaginane w taki sposób, że tworzą siatkę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że dostępna jest zarówno siatka pleciona, jak i siatka zgrzewana. Tę drugą odróżnia to, że druty nie są po prostu założone na profile, lecz są z nimi trwale łączone.

Ogrodzenie posesji w formie ogrodzenia panelowego to zupełnie inne rozwiązanie. Niemniej jednak również w tym przypadku mamy do czynienia z drutami stalowymi. W tym przypadku jednak druty nie są zaplecione, a słupki montażowe zastępują profile stalowe, które są zdecydowanie solidniejsze. Ponadto drut stalowy jest połączony z profilami za pomocą specjalistycznych obejm.

Siatka czy panele ogrodzeniowe – co wybrać?

Wiemy już, jakie są cechy siatki ogrodzeniowej i co wyróżnia ogrodzenie panelowe. Jednak nadal nie mamy odpowiedzi na pytanie – panele ogrodzeniowe czy siatka, co jest lepsze? Oczywiście oba rozwiązania mają swoje plusy. Wydaje się jednak, że w zestawieniu siatka czy panele ogrodzeniowe to drugie rozwiązanie zdaje się przeważać. Między innymi dlatego, że ogrodzenie panelowe:

  • jest odporniejsze na warunki atmosferyczne,
  • jest odporniejsze na korozję,
  • zapewnia większe bezpieczeństwo.

Zastanawiając się nad pytaniem – panele ogrodzeniowe czy siatka, trzeba wziąć pod uwagę trwałość obu rozwiązań. Słupki montażowe i siatka nie są rozwiązaniem tak trwałym, jak panele ogrodzeniowe. Dlaczego? Po części wynika to z samej specyfiki konstrukcji. Siatka pleciona jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Jej przerwanie jest całkiem prawdopodobne, natomiast w przypadku ogrodzenia panelowego potrzebne byłyby do tego specjalistyczne narzędzia.

Ponadto ogrodzenia panelowe są zwykle pokryte warstwą cynku, która zabezpiecza je przed działaniem czynników atmosferycznych oraz przed korozją. Jeśli konstrukcja panelowa nie jest pokryta cynkiem, jest malowana proszkowa, co również stanowi solidne zabezpieczenie. Co prawda siatka ogrodzeniowa też jest często cynkowana, jednak w miejscach łączenia pozostaje podatna na działanie wszelkich czynników atmosferycznych.

Ponadto ogrodzenia panelowe są trudniejsze do sforsowania. Wykonanie dziury w ogrodzeniach siatkowych nie jest trudnym zadaniem. Jeśli chodzi o porównanie tego, czy ogrodzenia panelowe czy siatka zapewniają większe bezpieczeństwo, to drugie rozwiązanie wypada o wiele lepiej.

Uniwersalne i estetyczne ogrodzenia panelowe

Niewątpliwie tym, co wyróżnia ogrodzenia panelowe jest ich uniwersalność. Zarówno panele ogrodzeniowe, jak i siatka pleciona czy też zgrzewana sprawdzają się w przypadku działki czy domu z ogrodem. Jednak już wybierając ogrodzenie posesji biurowej, mało kto zastanawia się – siatka czy ogrodzenie panelowe. W tym przypadku siatka nie będzie dobrym wyjściem. Ogrodzenia panelowe są bardziej estetyczne, zwyczajnie lepiej, solidniej się prezentując. Ponadto jeśli konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona warstwą farby, swoją nienaganną estetykę utrzymuje przez wiele lat.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *