O firmie

Firma INDESTA z siedzibą w Gliwicach została założona w 2011 roku. Fundamentem jej działalności jest doświadczenie właściciela firmy, który od 1995 roku jest ściśle związany z branżą konstrukcji stalowych.

Od początku swojego istnienia zrealizowała szereg zamówień w budownictwie, metaloplastyce użytkowej i artystycznej. Szczególny nacisk kładziemy na realizację prac specjalistycznych, nietypowych i indywidualnych.

Wykonywaliśmy prace projektowe, spawalnicze, antykorozyjne i montażowe zarówno konstrukcji gabionowych jak i ze stali kwasoodpornych. W zakres tych zagadnień wchodziły projekty budowli inżynieryjnych i posesji prywatnych oraz prace konstrukcyjne, zabezpieczenia struktury powierzchni detali i zespołów, często w połączeniu z finalną estetyzacją obiektów.

W swojej historii wyprodukowaliśmy, zabezpieczyliśmy antykorozyjnie, wyszlifowaliśmy, wypolerowaliśmy i zamontowaliśmy około 2500 ton wyrobów ze stali węglowej oraz kwasoodpornej.

Pośród wielu realizacji, w których braliśmy udział, warto wspomnieć takie zadania jak:

  • udział w modernizacji Radiostacji Gliwickiej
  • udział w produkcji zegarów słonecznych umieszczonych głównie na rynkach miast i miasteczek
  • prace kompleksowe aranżacji otoczenia wokół obiektów publicznych i prywatnych, obejmujących ogrodzenia, altany z małą architekturą włącznie

W roku 2012 uzupełniliśmy swoje możliwości produkcyjne o nowoczesną linię obróbki szlifierskiej w technologii wibracji odśrodkowych oraz zmodernizowaliśmy spawalnię uzupełniając ją o nowe urządzenia spawalnicze w technologii mig, mag, tig. Intensywnie włączyliśmy się w wykonywanie i popularyzowanie technik metaloplastycznych, wykonywanych metodami z maksymalnym ograniczeniem źródeł ciepła co ma ogromny wpływ na jakość powierzchni produkowanych przez nas elementów.
Wierzymy, że w nowoczesnych czasach należy korzystać z nowoczesnych technologii.

W dorobku mamy szereg realizacji dla Klientów, którym zależy na trwałości, stabilności, niezawodności i wysokiej estetyce produktów.

Kładziemy szczególny nacisk na doradztwo – korzystamy z wiedzy i doświadczenia producentów technologii, które oferujemy. Zawsze służymy bezpłatnym doradztwem i wsparciem technicznym. Nasi klienci zapoznawani są ze szczegółami naszych wycen. Nie stosujemy materiałów które nie zostały certyfikowane zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej.

Zapraszamy do współpracy!

Zakres oferty firmy INDESTA obejmuje:

GABIONY

Konstrukcje stalowe wypełnione naturalnym kamieniem, czyli kosze i materace gabionowe ZnAl, gabiony z ceownika, łączą w sobie trwałość, estetykę oraz pełną funkcjonalność. Idealnie komponują się z każdym terenem.

Zobacz

OGRODZENIA SYSTEMOWE

Panele 3D, panele z ceownika, panele ozdobne, bramy, furtki. Wykonujemy solidne ogrodzenia panelowe, stosując przy tym powłokę antykorozyjną, która zwiększa ich trwałość.

Zobacz

MAŁA ARCHITEKTURA

Proponujemy Państwu donice, klomby, ławki, murki ogrodowe, osłony śmietników, grille i inne elementy małej architektury, które świetnie będą prezentować się w każdym ogrodzie oraz na innych terenach zielonych.

Zobacz

PRODUKTY ZE STALI NIERDZEWNEJ

W naszej ofercie znalazły się także eleganckie elementy wykonane ze stali nierdzewnej, takie jak litery, cyfry, krzyże, wazony, lampiony, elementy ogrodzeń, czy ozdoby religijne. Realizujemy także indywidualne projekty naszych Klientów.

Zobacz