O firmie

Firma INDESTA z siedzibą w Gliwicach została założona w 2011 roku. Fundamentem jej działalności jest doświadczenie właściciela firmy, który od 1995 roku jest ściśle związany z branżą konstrukcji stalowych.

Od początku swojego istnienia zrealizowała szereg zamówień w budownictwie, metaloplastyce użytkowej i artystycznej. Szczególny nacisk kładziemy na realizację prac specjalistycznych, nietypowych i indywidualnych.

Naszą specjalizacją są gabiony i ogrodzenia panelowe.

Wykonywaliśmy prace projektowe, spawalnicze, antykorozyjne i montażowe zarówno konstrukcji gabionowych jak i ze stali kwasoodpornych. W zakres tych zagadnień wchodziły projekty budowli inżynieryjnych i posesji prywatnych oraz prace konstrukcyjne, zabezpieczenia struktury powierzchni detali i zespołów, często w połączeniu z finalną estetyzacją obiektów.

W swojej historii wyprodukowaliśmy, zabezpieczyliśmy antykorozyjnie, wyszlifowaliśmy, wypolerowaliśmy i zamontowaliśmy około 2500 ton wyrobów ze stali węglowej oraz kwasoodpornej.

Pośród wielu realizacji, w których braliśmy udział, warto wspomnieć takie zadania jak:

  • udział w modernizacji Radiostacji Gliwickiej
  • udział w produkcji zegarów słonecznych umieszczonych głównie na rynkach miast i miasteczek
  • prace kompleksowe aranżacji otoczenia wokół obiektów publicznych i prywatnych, obejmujących ogrodzenia, altany z małą architekturą włącznie

W roku 2012 uzupełniliśmy swoje możliwości produkcyjne o nowoczesną linię obróbki szlifierskiej w technologii wibracji odśrodkowych oraz zmodernizowaliśmy spawalnię uzupełniając ją o nowe urządzenia spawalnicze w technologii mig, mag, tig. Intensywnie włączyliśmy się w wykonywanie i popularyzowanie technik metaloplastycznych, wykonywanych metodami z maksymalnym ograniczeniem źródeł ciepła co ma ogromny wpływ na jakość powierzchni produkowanych przez nas elementów.
Wierzymy, że w nowoczesnych czasach należy korzystać z nowoczesnych technologii.

W dorobku mamy szereg realizacji dla Klientów, którym zależy na trwałości, stabilności, niezawodności i wysokiej estetyce produktów.

Kładziemy szczególny nacisk na doradztwo – korzystamy z wiedzy i doświadczenia producentów technologii, które oferujemy. Zawsze służymy bezpłatnym doradztwem i wsparciem technicznym. Nasi klienci zapoznawani są ze szczegółami naszych wycen. Nie stosujemy materiałów które nie zostały certyfikowane zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej.

Zapraszamy do współpracy!

Nasze Certyfikaty

Informujemy, że nasza firma posiada Certyfikat ZKP z normą EN 1090-1:2012 oraz Certyfikat DIN EN ISO 3834-2

w zakresie konstrukcji stalowych, nośne elementy stalowe spawane do klasy EXC 3 zgodnie z EN 1090-2 w zastosowaniu konstrukcji nośnych we wszystkich typach budowli.

Zakres produkcji: Spawanie, cięcie, otworowanie, formowanie, połączenia mechaniczne, ochrona antykorozyjna, konstrukcje stalowe.

Zakres oferty firmy INDESTA obejmuje:

indesta kosze gabionowe

GABIONY

Konstrukcje stalowe wypełnione naturalnym kamieniem, czyli kosze i materace gabionowe ZnAl, gabiony z ceownika, łączą w sobie trwałość, estetykę oraz pełną funkcjonalność. Idealnie komponują się z każdym terenem.

Zobacz

bramy panelowe

OGRODZENIA SYSTEMOWE

Panele 3D, panele z ceownika, panele ozdobne, bramy, furtki. Wykonujemy solidne ogrodzenia panelowe, stosując przy tym powłokę antykorozyjną, która zwiększa ich trwałość.

Zobacz

Indesta mala architektura

MAŁA ARCHITEKTURA

Proponujemy Państwu donice, klomby, ławki, murki ogrodowe, osłony śmietników, grille i inne elementy małej architektury, które świetnie będą prezentować się w każdym ogrodzie oraz na innych terenach zielonych.

Zobacz

Litrera ze stali nierdzewnej

PRODUKTY ZE STALI NIERDZEWNEJ

W naszej ofercie znalazły się także eleganckie elementy wykonane ze stali nierdzewnej, takie jak litery, cyfry, krzyże, wazony, lampiony, elementy ogrodzeń, czy ozdoby religijne. Realizujemy także indywidualne projekty naszych Klientów.

Zobacz