Montaż gabionów, ogrodzeń gabionowych, ogrodzeń panelowych

Ważnym elementem jest dla nas kompleksowość świadczonych usług i pełne zadowolenie klienta. W związku z tym w naszej ofercie znajduje się również możliwość montażu gabionów i ogrodzeń gabionowych oraz panelowych, które zostały u nas zakupione. Jako producent gwarantujemy:

 • najwyższą jakość,
 • dobór właściwych materiałów,
 • fachowy pomiar uwzględniający ukształtowanie terenu
 • usługę wykonaną przez fachowych montażystów.

Każdy element musi być indywidualnie dopasowany i odpowiednio zamontowany, gdyż w wyraźny sposób będzie to wpływało na poziom jego trwałości oraz estetykę wyglądu. Zamawiając u nas takie ogrodzenie wraz z montażem mają Państwo pewność, że wszystko zostanie idealnie dopasowane, gdyż w razie braku jakiegokolwiek elementu możemy go szybko wyprodukować i sprowadzić na miejsce.

Jak wygląda montaż?

Gabiony mogą być montowane w różny sposób. Zawsze w pierwszej kolejności przygotowuje się podłoże, które musi zostać wyrównane. Z koszy gabionowych wypełnionych kamieniami można stworzyć pełne ogrodzenie lub jedynie tzw. podmurówkę, która u góry zostanie uzupełniona siatką. Takie rozwiązanie jest również polecane ze względów praktycznych, jeśli część ogrodzenia będzie ulokowana na skarpie, gdyż będzie ono wówczas stanowić jej umocnienie.

Proces stawiania ogrodzenia gabionowego jest przeważnie podobny:

 1. Wyznaczamy linię, wzdłuż której będziemy stawiać ogrodzenie.
 2. Ubijamy i przygotowujemy teren.
 3. Wykopujemy dołki pod słupy.
 4. Betonujemy słupy.
 5. Montujemy panele gabionowe:
  • najpierw panel przedni,
  • następnie oba boki,
  • na końcu montujemy panel tylni.
 6. Przykręcamy elementy montażowe i stabilizujemy konstrukcję.
 7. Powtarzamy czynność dla kolejnych paneli i koszy.
 8. Wypełniamy kosze gabionowe kamieniem lub kruszywem.

Odpowiednie wypełnienie jest bardzo ważne. Tylko przy zachowaniu starannej ostrożności można zapobiec uszkodzeniu konstrukcji kosza oraz uzyskać jak najlepszy efekt wizualny.

Profesjonalny montaż gabionów Indesta

Pomimo że montaż ogrodzeń gabionowych nie wygląda na trudny, warto powierzyć ten proces profesjonalistom. Korzystając z naszych usług mogą być Państwo pewni, że:

 • wszystkie elementy mocujące będą prawidłowo skręcone;
 • słupy stabilizujące będą zamontowane w bezpieczny i trwały sposób;
 • prześwity będą zniwelowane do minimum;
 • charakterystyka kamieni lub kruszywa będzie odpowiednio wyeksponowana.

Podejmujemy się realizacji montażu gabionów i paneli ogrodzeniowych zarówno na prywatnych posesjach, jak i w przypadku większych budynków i całych osiedli. Jest to estetyczne, nowoczesne ale i ponadczasowe rozwiązanie, które z pewnością warto wykorzystać, jeśli zachodzi konieczność postawienia ogrodzenia.