kamień do gabionów - wypełnienie

Kamień do gabionów – jakie wybrać wypełnienie gabionów?

To jeden z podstawowych elementów zapewniających trwałe i solidne ogrodzenie. Mając kamień do gabionów na swojej posesji można czuć się bezpiecznie, dobrze i w pełni prywatnie. Nowoczesne rozwiązania oprócz swojej funkcjonalności zaskakują także nietypowym wyglądem i konstrukcją. Niewątpliwie do takich należy ogrodzenie gabionowe, które w ostatnich latach znacznie zyskuje na popularności.

Czym jest gabion? Jest to  kosz z siatek zgrzewanych lub systemowy moduł spawany, najczęściej przybierający kształt prostopadłościanu. Jego wnętrze wypełnia się różnego rodzaju materiałami. Całość stanowi innowacyjne ogrodzenie terenu, które w dodatku świetnie radzi sobie z tłumieniem hałasu z otoczenia i zapewnia ponadprzeciętny poziom prywatności.

rodzaje ogrodzeń posesyjnych

Czym wypełnić gabion? Naturalny kamień, materiał szklany i wiele więcej

Wypełnienie koszy, z których składa się ogrodzenie gabionowe, nadaje całości niepowtarzalny wygląd i pozwala dostosować efekt końcowy do otoczenia. Gabiony najczęściej wypełnia się kamieniami, gruzem, łupkiem, materiałem szklanym lub materiałami pochodzącymi z odzysku. To, na co się zdecydujemy, zależy od zasobności naszego portfela oraz indywidualnych preferencji. Opcji jest całkiem sporo. Pojawiają się także ciekawe rozwiązania, takie jak wypełnienie szyszkami, korą drzewa albo ziemią. Niemniej jednak są to materiały organiczne i mogą okazać się mniej trwałe – będą wymagać wymiany po upływie określonego czasu.

 

Zalety ogrodzeń gabionowych

Kamień do gabionów jako najpopularniejsze wypełnienie koszy

Zdecydowanie najczęściej ogrodzenie gabionowe wypełnione jest kamieniem. Dlaczego jest tak popularny? Odpowiedź jest bardzo prosta – naturalny kamień ma mnóstwo zalet. Daje możliwość niemalże dowolnego zaaranżowania gabionu, kamienie mogą różnić się barwami i rozmiarami. Co więcej, kamień do gabionów cechuje się niezwykle dużą odpornością na wszelkie czynniki atmosferyczne. Warto też podkreślić, że kamień gabionowy doskonale powstrzymuje hałas oraz zabezpiecza przed wtargnięciem wszelkich niepożądanych gości.

 

Gabion wypełniony szkłem

Ogrodzenie gabionowe wypełnione bryłami szklanymi lub pustakami ze szkła

Do wypełnienia ogrodzenia gabionowego często używa się brył szklanych. Jest to niewątpliwie interesujące rozwiązanie, które pasuje do wielu budynków mieszkalnych w stylu nowoczesnym. Powstałe kawałki szkła są unikatowe, a do tego wspaniale przepuszczają światło, dzięki czemu ogrodzenie wygląda jeszcze bardziej zjawiskowo. Szkła można użyć zarówno jako całość wypełnienia, ale także stosuje się je fragmentarycznie – aby stanowiło jedynie element dekoracyjny całości, lśniąc w promieniach słońca. W celu wzmocnienia efektu, można zdecydować się na szkło kolorowe. Szklane wypełnienie koszy gabionowych szczególnie dobrze prezentuje się podkreślone odpowiednim oświetleniem – wówczas gabiony będą błyszczały bez względu na obecną pogodę. Bryły  szklane sprawdzą się w ogrodzeniach gabionowych osób, które cenią nietypowy design i stawiają na nowoczesność.

Jeśli są Państwo zainteresowani gabionami, prosimy o kontakt, a dobierzemy najlepsze wypełnienie do gabionów do Państwa potrzeb!

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *