mur oporowy z gabionów

Mur oporowy z gabionów jako rozwiązanie funkcjonalne i estetyczne

Podczas projektowania ogrodu, działki lub innego zielonego terenu mur oporowy może się okazać niezbędnym elementem aranżacji przestrzeni. Mur oporowy ma za zadanie stanowić podporę dla terenu poprzez przejmowanie nacisku wywieranego przez zatrzymywany materiał. Dostępne w naszej ofercie gabiony doskonale nadają się do pełnienia tej funkcji.

Murek z gabionu dobrze sprawdzi się w miejscach, które wymagają dodatkowego wsparcia, żeby uniknąć obsuwania się ziemi. Jednak gabiony oporowe są nie tylko praktyczne, ale też bardzo estetyczne. Wszystko to sprawia, że mur oporowy z gabionu zazwyczaj można znaleźć przy skarpach lub tarasach. Jednak zakres zastosowań jest w tym przypadku bardzo duży.

Czym są gabiony oporowe?

Decydując się na gabionowy murek oporowy, należy mieć świadomość, czym tak właściwie są gabiony. Najprościej mówiąc, gabiony to stalowe konstrukcje wypełnione naturalnymi kamieniami lub dowolnym innym kruszcem. Możliwych rozwiązań estetycznych jest wiele. Takie rozwiązanie może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnych ogrodzeń panelowych.

Mur oporowy z gabionu i jego zastosowanie

Mury oporowe z gabionów mogą zostać umieszczone zarówno na posesjach prywatnych, jak i komercyjnych oraz publicznych. Tak naprawdę najważniejszym parametrem branym pod uwagę podczas podejmowania decyzji o wykorzystaniu gabionów jest ukształtowanie terenu. Oprócz niego istotny jest również efekt wizualny, który ma zostać osiągnięty na danej przestrzeni. W naszej ofercie znajdziecie nowoczesne gabiony, które doskonale spełnią swoją praktyczną funkcję, a dodatkowo staną się ozdobą przestrzeni.

Kompozycja z gabionów

Jakie są zalety ogrodzeń gabionowych?

Nasza oferta to zbiór różnych propozycji, które pozwalają tworzyć ogrodzenia zgodne z indywidualnymi potrzebami. Murek oporowy z gabionu to świetna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. Jedną z najważniejszych cech, które sprawiają, że gabiony jako mur oporowy to dobre rozwiązanie, jest ich trwałość. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów konstrukcje powstające z naszych produktów są wytrzymałe i odporne na działanie czynników mechanicznych oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Oprócz trwałości i pełnej funkcjonalności ściana oporowa z gabionów ma jeszcze jedną bardzo istotną zaletę. Jest nią ciekawa estetyka pozwalająca na stworzenie unikatowej, efektownej aranżacji przestrzeni. Dodatkowo do plusów tego rozwiązania z pewnością można zaliczyć łatwy montaż oraz bezproblemowe utrzymanie. Wytrzymałość, wysoka jakość oraz ciekawy design sprawiają, że murki gabionowe cieszą się coraz większą popularnością i są chętnie wybierane jako rozwiązanie mające zapobiegać osuwaniu się ziemi.

gabion mała architektura 3

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Bazując na wieloletnim doświadczeniu, stworzyliśmy bogatą ofertę wysokiej jakości produktów, w których znajdują się również mury gabionowe.

Stworzymy mur oporowy z gabionów według indywidualnego zamówienia. Wypełnimy go dowolnymi kamieniami, szkłem lub innym wybranym materiałem. Stawiając na zadowolenie klientów, wsłuchujemy się w ich potrzeby, starając się spełnić każdą z nich.

Mur gabionowy może przyjmować różne kształty, wielkości i formy. Dzięki dużej plastyczności tego rozwiązania jesteśmy w stanie dopasować projekt do potrzeb i oczekiwań klienta. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań nasi pracownicy bardzo chętnie odpowiedzą na nie i rozwieją ewentualne wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *