Jak zamontować ogrodzenie panelowe?

Stworzenie odpowiedniego ogrodzenia pozwala zapewnić odpowiedni poziom zabezpieczenia konkretnej przestrzeni użytkowej. Dla wykonania odpowiedniego ogrodzenia niezbędne jest dokonanie wyboru konkretnych typów materiałów ogrodzeniowych. Jednym z rozwiązań, które można brać pod uwagę, jest ogrodzenie panelowe. Montaż ogrodzenia panelowego możemy podzielić na 4 etapy pracy:

  1. Wyrównanie terenu
  2. Wyznaczenie kształtu ogrodzenia
  3. Zamontowanie słupków ogrodzeniowych
  4. Zamontowanie paneli ogrodzeniowych

Dlaczego montaż ogrodzenia panelowego trzeba poprzedzić wyrównaniem terenu?

Pierwszym etapem przy montażu ogrodzenia panelowego jest odpowiednie przygotowanie terenu, na którym ma być zamontowane ogrodzenie. Brak wyrównania powierzchni, na której będzie się montować panele może utrudniać ustawienie poszczególnych elementów płotów.

Co jest konieczne przed montażem ogrodzenia?

  • wyrównanie terenu,
  • usunięcie roślinności i korzeni,
  • uprzątnięcie gruzu i kamieni.

Wykonanie takich prac jest szczególnie ważne, gdy chce się wykonać ogrodzenie panelowe z podmurówką. Brak wyrównania powierzchni terenu, na których montowane będą elementy ogrodzenia może prowadzić między innymi do utrudnienia odpowiedniego zamontowania bramy czy furtki. Jednocześnie przy pofałdowanym terenie może być konieczne również skorzystanie z usług geodety. Wówczas przygotowanie terenu będzie wykonane z wykorzystaniem niwelatora, co ułatwia uregulowanie pofałdowań, choćby poprzez nawiezienie dodatkowej ziemi.

Ogrodzenie metalowe panelowe

Wyznaczenie kształtu ogrodzenia

Jeśli montaż ogrodzeń z paneli nie ma sprawiać problemów, niezbędne jest ustalenie jego ostatecznego kształtu. Po dokonaniu pomiarów oraz wykonaniu planów ogrodzenia można przystąpić do prac montażowych. Ich wykonanie wymaga umiejscowienia wsporników początkowych typu narożnego. Właściwy montaż paneli ogrodzeniowych wymaga bardzo dokładnego zamontowania takich konstrukcji jak słupki. W trakcie dalszych prac montażowych nie będzie można ich przesuwać. Odpowiedni montaż słupków pozwala sprawnie przeprowadzić prace montażowe przy panelach. Dalsze prace montażowe warto rozpocząć od bramy i furtki. Warto pamiętać, że wykonanie ogrodzenia panelowego może obejmować przycinanie pojedynczych paneli.

Ogrodzenie metalowe domu 2

Płot panelowy – montaż

Następnym krokiem aby zamontować ogrodzenie panelowe, jest odpowiednie wykonanie montażu paneli przy słupach. Po rozstawieniu słupków konieczne jest zamocowanie panelu, które następnie skręcane są za pomocą właściwych obejm montażowych.  Rozstawienie paneli pomiędzy słupami może być wykonane również po wcześniejszym połączeniu paneli. Przy takim montażu ogrodzenia panelowego nie jest wykonywana podmurówka. Natomiast przy takim realizowaniu montażu ogrodzenia panelowego zdecydowanie trzeba mieć wprawę. Z tego powodu najczęściej takimi pracami zajmują się specjaliści, którzy pracują dla firm zajmujących się montażem ogrodzeń. Przy samodzielnym montażu ogrodzenia wygodniej jest oddzielnie zamontować poszczególne panele ogrodzeniowe przy słupkach.

Ogrodzenie metalowe 17

Sprawdzony producent ogrodzeń to gwarancja jakości

Aby mieć pewność, że montaż ogrodzenia panelowego przebiega prawidłowo, warto skorzystać z usług firm oferujących kompleksową obsługę. Indesta to producent ogrodzeń panelowych; produkujemy także gabiony. Służymy pomocą i doradztwem dotyczącym wyboru gotowych elementów. Znacznie ułatwia to wybranie ogrodzenia, które sprawdzi się w konkretnych warunkach. Oferta naszej firmy pozwala skorzystać również z usług kooperujących z nami firm montażowych. Dzięki temu mogą być Państwo pewni, że montaż paneli ogrodzeniowych będzie zrealizowany w sposób szybki i profesjonalny. Pozwala to postawić konstrukcje, które są funkcjonalne i trwałe przez wiele kolejnych lat.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *