jak zaprojektować ogrodzenie domu

Jak dobrze zaprojektować ogrodzenie domu?

Ogrodzenie działki to jeden z elementów, których nie sposób pominąć przy budowaniu domu. Zastanawiasz się, jak zaprojektować ogrodzenie, żeby dobrze pełniło swoją funkcję, a jednocześnie zachwycało pod względem estetycznym? Przedstawiamy kilka czynników, które warto uwzględnić podczas projektowania ogrodzenia.

Ogrodzenie posesji – jakie rozwiązania są dostępne?

Oferujemy szeroki wybór ogrodzeń panelowych oraz gabionowych. Ogrodzenia różnią się wysokością, materiałem, z którego są wykonane, stopniem zabudowania oraz estetyką. W zależności od stylu, w którym budujesz dom i aranżujesz działkę, możesz wybrać inne rozwiązanie. 

Nowoczesne ogrodzenie panelowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w ostatnich latach. Doskonale pasuje do posesji urządzonych w różnych stylach, a dodatkowo jest uniwersalne. Jest również bardzo łatwe w montażu.

Jeżeli chcesz zaprojektować nowoczesne ogrodzenie domu, świetnie nada się do tego gabion. Ze względu na bogate możliwości wyboru dowolnej wysokości lub rodzaju wypełnienia (np. gnejs, granit, szkło) jest to rozwiązanie, które coraz bardziej zdobywa popularność.

Ogrodzenie posesji

Planowanie ogrodzenia – od czego zacząć?

Moment, w którym warto zacząć tworzyć projekt ogrodzenia to chwila, w której tworzymy projekt domu. Dzięki temu będziemy w stanie stworzyć spójne połączenie wizualne między domem, a ogrodzeniem. Tworzenie projektu należy rozpocząć od określenia swoich potrzeb i oczekiwań. Na etapie koncepcyjnym należy uwzględnić wielkość i umiejscowienie działki, ilość zieleni w ogrodzie oraz powierzchnię zabudowań, które będziemy chcieli umieścić na naszej posesji. Warto się również zorientować, czy np. nasze osiedle nie ma jakichś wymagań dotyczących wyglądu ogrodzeń.

Musimy przemyśleć też, na jakim poziomie prywatności nam zależy. Bardziej zabudowane ogrodzenie to większa prywatność, ale też wizualnie zmniejszona wielkość działki.

Kiedy już ustalimy, w jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć, możemy zacząć przeglądać ofertę rynkową i zacząć rozważać wady i zalety poszczególnych rozwiązań.

Ogrodzenie metalowe domu 2

Jak dopasować ogrodzenie posesji?

Ażurowe, metalowe ogrodzenia polecane są szczególnie w przypadku działek z dużymi, nowoczesnymi domami. Dzięki ażurom unika się wrażenia zamkniętej przestrzeni, która mogłaby sprawiać klaustrofobiczne wrażenie. Wybierając ażurowe ogrodzenie należy mieć świadomość, że będziemy nieco odsłonięci. Jeśli więc wysoko cenisz sobie prywatność, być może takie rozwiązanie nie jest dla Ciebie.

Miłośnicy klasycznych rozwiązań mogą zdecydować się na murowane słupy z ażurowymi, metalowymi przęsłami. Szklane ogrodzenia będą pasować do nowoczesnych i nieco ekstrawaganckich posesji. Kiedy już będziesz wiedzieć, jaki rodzaj ogrodzenia Ci odpowiada, określ dokładnie, w którym miejscu je postawisz. Jeżeli ogrodzenie stanie od strony ulicy, miejsc publicznych lub torów albo będzie miało więcej niż 2,2 m wysokości – konieczne jest zdobycie odpowiedniego pozwolenia.

kamienne ogrodzenie posesji

Skorzystaj z naszej oferty i zbuduj wymarzone ogrodzenie

Nasza firma ma w swojej ofercie różne rozwiązania, które możemy dopasować do Twoich potrzeb i oczekiwań. Specjalizujemy się w projektowaniu i wykonywaniu ogrodzeń gabionowych i ogrodzeń panelowych. Nasi pracownicy chętnie pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie. Doradzą zarówno w kwestiach praktycznych, jak i estetycznych. Decydując się na nasze produkty, możesz mieć pewność, że twoje ogrodzenie będzie trwałe i estetyczne.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *