ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenie gabionowe – do jakiej zabudowy najlepiej pasuje?

W ostatnim czasie ogrodzenia gabionowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Jeśli szukasz niepowtarzalnego ogrodzenia, to warto zainteresować się właśnie tym jego typem. Jest to dość nowoczesne podejście, a dodatkowo unikatowe. Ponadto ogrodzenie tego typu jest znacznie bardziej funkcjonalne niż standardowy drewniany płot czy siatka metalowa. Jeśli chcesz, aby Twoje ogrodzenie wyróżniało się i robiło dobre wrażenie to postaw na ogrodzenie gabionowe. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym ono jest oraz do jakiej zabudowy pasuje najlepiej.

Co to jest ogrodzenie gabionowe?

Jest to nic innego jak kosz stworzony ze stalowej siatki, w którym znajdują się wybrane kruszce. Najbardziej popularny gabion zawiera kamień. Istnieje jednak wiele rodzajów materiałów skalnych, które można wykorzystać do stworzenia ogrodzenia gabionowego. Są to między innymi:

  • kamień polny,
  • piaskowiec,
  • skała wulkaniczna.
  • Szkło
  • cegła
  • drewno imregnowane
  • butelki

 

 

Pozostałe kruszce, które można wykorzystać jako wypełnienie koszy gabionowych to choćby kolorowy beton czy szkło pochodzące z recyklingu. Możliwości jest wiele, a metalową konstrukcję można uzupełnić na wiele sposobów, dając swojej wyobraźni szerokie pole do popisu. W naszej ofercie znajdują się ogrodzenia gabionowe, które dzięki indywidualnemu wypełnieniu dopasujesz idealnie do swojej zabudowy. Zważając na różnorodność wypełnień, trzeba jasno stwierdzić, że jednoznaczna odpowiedź na pytanie: do jakiej zabudowy pasuje ogrodzenie gabionowe, wydaje się niedostępna.

Gabion ogradza pięknie stylizowane podwórko

Ogrodzenia gabionowe – najważniejsze zalety

Jedną z najważniejszych zalet ogrodzeń gabionowych jest ich unikatowa estetyka. Jeśli lubisz oryginalne rozwiązania, możesz stworzyć również donice, grilla czy palenisko z gabionu. W przypadku, gdy wszystkie metalowe kosze napełnisz tym samym kruszcem,  nadasz swojej posesji charakteru i spójności. Tym bardziej jeśli estetyka kruszców będzie spójna z zabudową.

Ogrodzenia gabionowe można wypełniać dowolnymi tworzywami. Możesz zdecydować się nawet na szkło, które w połączeniu z odpowiednim oświetleniem nada ogrodzeniu wyjątkowego wyglądu.

Warto podkreślić, że gabiony mają również praktyczne zastosowanie. Wykorzystywane są do stabilizacji koryt rzek. Mogą również być wykorzystywane jako podpora dla roślin. Jeśli cenisz sobie ciszę i spokój, ogrodzenie tego typu to dla Ciebie idealne rozwiązanie. Dzięki jego szczelności nikt nie zakłóci Twojej prywatności. Jeśli lubisz zmiany, również polecamy ogrodzenie gabionowe. Gdy znudzi Ci się wypełnienie, możesz je po prostu zmienić. Ogrodzenia gabionowe są również bardzo stabilne, dlatego mogą powstać nawet na pochyłym terenie.

 

Wysoki gabion

Ogrodzenie gabionowe – w jakich domach sprawdzi się to rozwiązanie?

Jak już wspomnieliśmy, nie sposób jednoznacznie określić, do jakiej zabudowy najlepiej pasuje ogrodzenie gabionowe. Tak naprawdę można je dopasować do każdego rodzaju architektury pod warunkiem właściwego doboru wypełnienia koszy gabionowych.

Niewątpliwie to unikatowe rozwiązanie będzie idealnie pasować do nowoczesnej zabudowy, jeśli wypełnisz je kolorowymi kamieniami lub szkłem. Ogrodzenie gabionowe sprawdzi się również w mieście, oddzielając Twoją posesję od bardzo ruchliwej i głośnej ulicy. Jeśli mieszkasz obok rzeki, ogrodzenie tego typu również może być najlepszym wyborem. W czasie ewentualnej powodzi może uchronić Twój dom przed zalaniem.

Podsumowując, powtórzymy raz jeszcze, że gabiony to dobre rozwiązanie zawsze i wszędzie, wystarczy wybrać odpowiednie kruszce wypełniające kosze. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości w tej czy innej kwestii, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy!

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *