nowoczesne ogrodzenie

Jakie wybrać nowoczesne ogrodzenie do domu?

Nieodłącznym etapem prac budowlanych przy stawianiu nowego domu jest stworzenie ogrodzenia. Dzisiaj możliwości w tej kwestii jest o wiele więcej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Ogrodzenia panelowe w wielu wersjach, ogrodzenia gabionowe, ogrodzenia palisadowe czy też inne konstrukcje nadające nowoczesny charakter dają pole do popisu fantazji. Czy warto wybrać panele ogrodzeniowe czy jednak gabion? Co z ogrodzeniem z kamienia, czy można je uznać za nowoczesne ogrodzenie? Czym kierować się przy wyborze ogrodzenia na miarę drugiej dekady XXI wieku? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

 

Ogrodzenia panelowe i inne nowoczesne rozwiązania

Zanim przedstawimy wskazówki, jak wybrać ogrodzenie, przedstawimy pokrótce najpopularniejsze modele nowoczesne. Co decyduje o tym, że daną konstrukcję można uznać za nowoczesne ogrodzenie? Z pewnością zgodność z najnowszymi trendami estetycznymi oraz wykorzystanie materiałów o podwyższonej jakości – to dwa główne wyznaczniki. Najpopularniejsze dzisiaj ogrodzenie panelowe to idealny przykład ogrodzenia nowoczesnego. Warto od razu zaznaczyć, że różnorodność, jeśli chodzi o panele ogrodzeniowe i tworzone z nich konstrukcje, jest bardzo duża. Zasadniczo jednak są to konstrukcje minimalistyczne, wykonane ze stali nierdzewnej. Możliwości w kwestii wyboru koloru ogrodzenia panelowego są w zasadzie nieograniczone.

nowoczesne ogrodzenie z kamienia i palisadowe

Nowoczesne ogrodzenia z kamienia

Alternatywne rozwiązanie stanowią ogrodzenia gabionowe. Według niektórych klasyfikacji to również ogrodzenia nowoczesne panelowe, przynajmniej w przypadku niektórych modeli tego typu ogrodzeń. Gabiony to kosze wypełnione dowolną treścią. Kosze, podobnie jak panele ogrodzeniowe, są wykonane ze stali , zabezpieczone powłoką cynkową oraz jako opcja malowane proszkowo. Przestrzeń natomiast wypełnia dowolna treść. Mogą to być kamienie, takie jak bazalt czy gnejs, może to być również np. szkło. Gabion stanowi rozwiązanie nowoczesne, ale też funkcjonalne, gwarantując bezpieczeństwo, prywatność oraz wyjątkową dźwiękoszczelność.

Wciąż wiele ogrodzeń nowoczesnych wykonywanych jest z kamienia. To nadal świetne rozwiązanie, o ile użyjemy odpowiednio obrobionego materiału, a konstrukcja zostanie przygotowana zgodnie z przemyślanym projektem. Niewątpliwie ogrodzenie z kamienia może być bardzo niestandardowym, a jednocześnie kompleksowym rozwiązaniem. Z jednej strony zapewnia nowoczesny charakter, z drugiej nadaje szyku, elegancji oraz klasycznego rysu.

nowoczesne ogrodzenie - gabionowe

 

Nowoczesne ogrodzenie gwarantujące bezpieczeństwo

Pamiętaj, że ogrodzenie może pełnić rozmaite funkcje. Dlatego przed wyborem konkretnego rozwiązania zastanów się, jakie powierzysz mu zadanie. Często ogradzamy posiadłość w celu jej zabezpieczenia. Jeśli Twoim głównym celem jest zapewnienie sobie poczucia bezpieczeństwa, wybierz masywne ogrodzenie, o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa. Z pewnością sprawdzi się wysokie ogrodzenie z kamienia, które jest praktycznie nie do sforsowania. Niewątpliwie ogrodzenia gabionowe również doskonale pełnią funkcję zabezpieczenia przed nieproszonymi gośćmi. Ich szerokie kosze wypełnione kruszywem to gwarancja bezpieczeństwa.

Ogrodzenie metalowe 5

Jak wybrać ogrodzenie – co jeszcze może być istotne?

Bezpieczeństwo to kwestia istotna, jednak w niektórych przypadkach dla właścicieli ważniejsze jest, aby ich nowoczesne ogrodzenie panelowe gwarantowało poczucie prywatności. O ile przęsła są rozstawione gęsto, a ogrodzenie jest odpowiednio wysokie, ogrodzenie panelowe dobrze pełni taką funkcję.

Na koniec warto jeszcze omówić kwestię kosztów. Oczywiście ceny ogrodzeń nowoczesnych są zależne od wielu czynników. Po pierwsze w grę wchodzi materiał wykonania. Nowoczesne płoty panelowe są tym droższe, im wyższa jest jakość stali wykorzystanej do konstrukcji. Po drugie istotny jest projekt i poziom jego skomplikowania. Każde zlecenie na wykonanie nowoczesnego ogrodzenia panelowego traktujemy indywidualnie, dokonując wyceny dla danego Klienta.

Zapytaj nas o nowoczesne ogrodzenia dla Twojego domu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *