Bramy i ogrodzenia

Jaka brama do ogrodzenia panelowego?

Żyjemy w czasach, w których minimalizm znów jest w modzie. Coraz więcej osób docenia proste rozwiązania, które po prostu są wygodne i praktyczne. Niewątpliwie do kategorii prostych, minimalistycznych rozwiązań należy zaliczyć ogrodzenie panelowe. Obecnie można je spotkać przed wieloma posesjami prywatnymi oraz komercyjnymi. Jaką bramę warto wybrać w przypadku ogrodzenia panelowego? Podpowiadamy!

Ogrodzenie panelowe, czyli klasyka w najlepszym wydaniu

Ogrodzenie panelowe to proste płoty składające się z metalowych paneli. Panele są mocowane do stalowych słupków. Jak widać, budowa tego typu ogrodzenia jest bardzo prosta. Dlaczego ogrodzenie panelowe jest dzisiaj tak popularne?

Po pierwsze panele jako ogrodzenie to rozwiązanie bardzo praktyczne. To mocne, trwałe ogrodzenie, które gwarantuje zabezpieczenie posesji na wiele lat. Warto zaznaczyć, że ani zwierzęta ani zjawiska atmosferyczne nie stanowią większego zagrożenia dla ogrodzenia panelowego. Dlatego też właściciele posesji zabezpieczonych panelami mogą czuć się bezpiecznie.

Co więcej, ogrodzenie panelowe jest lekkie  i proste w budowie. Nie trzeba poświęcać wiele czasu na stworzenie tego typu ogrodzenia. Nie są wymagane najbardziej zaawansowane umiejętności w zakresie budowy ogrodzeń, aby wykonać profesjonalny, trwały i estetyczny, nowoczesny płot panelowy. Przy tym postawienie ogrodzenia panelowego jest stosunkowo tanie.

Bramy panelowe – nowoczesna czy klasyczna?

Ważnym elementem każdego ogrodzenia jest brama wjazdowa. Jej zadaniem jest umożliwienie wygodnego wjazdu na posesję z jednoczesnym zapewnieniem bezpieczeństwa majątku i użytkowników posiadłości. Jaką bramę wybrać? W przypadku ogrodzenia panelowego wybór jest duży. Zarówno nowoczesna, jak i klasyczna brama może być dobrym wyborem. Wynika to z faktu, że płot panelowy jest bardzo uniwersalny. Jego konstrukcja i barwa doskonale komponują się z różnymi bramami. Z powodzeniem możesz zdecydować się na nowoczesną, wykonaną w ciekawym kształcie, w odważnych kolorach, nowoczesną bramę wjazdową. Jednak prosta konstrukcyjnie i kolorystycznie brama klasyczna także będzie dobrym rozwiązaniem.

Dopasuj bramę wjazdową

Nie ma wątpliwości, że do ogrodzenia panelowego możesz dopasować w zasadzie dowolną bramę wjazdową. Ważne jest jednak, aby dopasować ją również do innych elementów. Po pierwsze weź pod uwagę specyfikę ogrodu czy reszty przestrzeni przed domem. Dopasuj bramę do elewacji. Weź pod uwagę kolory dekoracji ogrodowych, płyty chodnikowej czy elewacji. Nie bez znaczenia jest też styl wykonania ogrodu i budynku. Dzięki dogłębnej analizie wymienionych czynników uda Ci się stworzyć jednorodną kompozycję, która będzie się prezentowała doskonale.

Wybór bramy do ogrodzenia panelowego – kwestie techniczne

Powyżej omówiliśmy kwestię wyboru bramy wjazdowej pod kątem estetycznym. Wniosek jest taki, że w przypadku ogrodzenia panelowego w kwestii doboru bramy wjazdowej w zasadzie nic Cię nie ogranicza. Natomiast jak jest z kwestiami technicznymi? Również w tym obszarze masz duży wybór. Ogrodzenie panelowe jest proste konstrukcyjnie i dopasowane do zdecydowanej większości modeli bram wjazdowych. Nie powinno być problemu z montażem którejkolwiek z nich.

 

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, powinieneś się zastanowić, czy wybrać bramę automatyczną, czy otwieraną ręcznie. Ta pierwsza to brama otwierana pilotem bez wychodzenia z samochodu. Niewątpliwie jest to wygodne rozwiązanie zwłaszcza zimą, kiedy to trzeba wychodzić z pojazdu na mróz. Brama ręczna wymaga wyjścia z samochodu w celu jej otworzenia. Później po wjechaniu na posesję trzeba wyjść z pojazdu raz jeszcze, aby ją  zamknąć. Dlatego też zdecydowanie bardziej polecamy montaż bramy automatycznej.

 

Ważna jest też decyzja dotycząca kierunku otwierania bramy. Klasycznym rozwiązaniem jest brama skrzydłowa, czyli otwierająca się na zewnątrz lub do wewnątrz. Mogą wystąpić problemy z otwieraniem bramy, gdy zalegają pod nią liście lub śnieg. Nie ma tego problemu w przypadku bramy przesuwnej.

 

Wybór bramy to w dużej mierze kwestia indywidualna. Zwłaszcza, jeśli zdecydowałeś się na ogrodzenie panelowe. Jego uniwersalność pozwala zamontować w zasadzie dowolną bramę wjazdową.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *