Gabiony

  • Gabion w towarzystwie jodełek
  • Gabion 33
  • Gabion przy schodach

GABIONY

GABIONY spawane INDESTA C

Wykonujemy je z ceownika o wymiarach 20x8x2 mm poziomo oraz drutu fi o wymiarach 5,0 mm pionowo.
Standardowe wymiary oczka – 50×200 mm. Na życzenie klienta możliwość wykonania innych wymiarów oczka.
Powłoka antykorozyjna w postaci cynku ogniowego wykonanego zgodnie z normą DIN EN ISO 1461.

Powłoka zachowuje trwałość średnio przez 50-100 lat. Brak konieczności konserwacji. Śruby, podkładki, nakrętki mocujące wykonane są ze stali nierdzewnej (gatunek A2).

Możliwość pokrycia farbą z zastosowaniem technologii malowania proszkowego (kolorystyka – paleta RAL).

Dodatkowo wykonujemy pokrywy, które chronią przed ewentualnym wydobywaniem wypełnienia.

Oczko standardowe 50×200 mm (na życzenie klienta możliwe są inne wymiary oczek). Powłoka antykorozyjna to ocynk ogniowy wykonany zgodnie z normą DIN EN ISO 1461. Średnia odporność powłoki od 50 do 100lat. Nie wymaga żadnej konserwacji. Zestawy śrub, podkładek, nakrętek mocujących wykonane ze stali nierdzewnej – gatunek A2.

Na życzenie klienta możliwe jest pokrycie farbą w technologii malowania proszkowego. Kolorystyka zgodnie z paletą RAL.

Jako dodatkową opcję wykonujemy pokrywy gabionowe, zabezpieczające przed niepowołanym wydobywaniem wypełnienia koszy.

Wykonanie: drut ZnAl o średnicy fi 3,0 3,5 4,0 4,5 mm (proporcje: Zn – 95%, Al – 5%). Powłoka antykorozyjna to 350g/m.

W przypadku zastosowania produktu w budownictwie wytwarzane zgodnie z wymogami Aprobaty Technicznej Instytutu Budownictwa Dróg i Mostów w skrócie IBDiM. Gabiony stały się produktem poszukiwanym i stosowanym na rynku polskim, zdobywają swoich zwolenników i cieszą się opinią nowoczesnego i naturalnego stylu. Szokują tych, którzy widzą je po raz pierwszy, lecz świadomość społeczeństwa i sama nazwa produktu w ostatnich latach wzrasta w ogromnym tempie. Przyczyną dobrego wrażenia jest również fakt, iż tworzone są z naturalnych materiałów, nadają nowoczesny i zarazem oryginalny obraz otoczeniu przy czym emitują dobrą energię.

Co to za produkt i gdzie go możemy zastosować?

Pierwsze ich wykorzystanie znalazło zastosowanie w budownictwie inżynieryjnym takim jak projekty architektoniczne, ochrona przeciwpowodziowa, bariery dźwiękochłonne, ściany licujące, mury oporowe, ściany wolnostojące, ochrona przeciwerozyjna rzek, regulacją koryt rzek, potoków, strumyków oraz wiele innych.

Są to kosze w postaci metalowych siatek wypełnionych najróżniejszymi materiałami. Zazwyczaj jest to granit, gnejs, bazalt, kamienie polne, otoczaki i inne. Konstrukcje nowoczesne, designerskie, wykorzystują natomiast kule i bryły ze szkła kolorowego, co daje niesamowity efekt szczególnie w połączeniu z podświetleniem.

Mogą przyjmować różną wielkość oraz kształt – być szerokie i niskie lub odwrotnie, wąskie i wysokie. Można także zastosować rozwiązania pośrednie, aby w jak największym stopniu odzwierciedlić potrzeby klienta. Można je łączyć w pionie, ustawiając jedne na drugich, lub łączyć w jednym ciągu – jak w przypadku rozwiązań firmy INDESTA. Powstałe w ten sposób modułowe ogrodzenia gabionowe mogą być ustawiane na każdym terenie. Cieszą się dużym zainteresowaniem właścicieli posesji, którzy stosują je także do budowy elewacji małej architektury – donic, klombów, ławek i małych ogródków warzywnych.

Karty produktów

Karty techniczne produktów do pobrania (format PDF):

Kosze gabionowe ZnAl

Gabion INDESTA C

Materace gabionowe

Zalety

NOWOCZESNOŚĆ TRWAŁOŚĆ TŁUMIENIE HAŁASU

Oryginalny, a zarazem naturalny wygląd, to jedna z głównych zalet ogrodzeń gabionowych. Stworzenie dobrego projektu jest gwarancją otrzymania odpowiedniego efektu końcowego. Dzięki nim cała aranżacja posesji zyskuje dodatkowe walory estetyczne.

Nie należy także zapominać o pozostałych zaletach tych konstrukcji – ich trwałości oraz zdolności do tłumienia hałasu. Są to rozwiązania ekologiczne, które dodatkowo nie wymagają szczególnej konserwacji. Nie stanowią zagrożenia dla ludzi, zwierząt ani otoczenia.

Gdziekolwiek zostaną postawione, przyciągają wzrok, stając się ważnym elementem architektonicznym. Świetnie wpasowują się w wygląd posesji i komponują się z wyglądem budynków w różnych stylach. To naprawdę atrakcyjne i funkcjonalne rozwiązanie.

Nasza firma w celu pozyskania jak największego grona zadowolonych klientów oferuje dwa rozwiązania technologiczne tych produktów. Wykonane z ceownika 20x8x2mm poziomo oraz z drutu fi 5,0mm pionowo.